Pro učitele

Využijte možnosti vzdělávacích programů v muzeu - obohatíte a rozšíříte tak Vaši výuku. Programy zahrnují tři úrovně: práci v muzeu, práci v terénu a nakonec ověření znalostí prostřednictvím online kurzu.

Pro školy a zájmové skupiny jsou v muzeu připraveny rozmanité vzdělávací programy. Hravou formou seznámíme Vás a Vaše žáky s historií a přírodou karlovarského regionu. Naším cílem je vést společný dialog mezi muzeem a školou a smysluplně rozvíjet edukační funkci muzea.

Výukové programy jsou koncipovány tak, aby se návštěva muzea stala zážitkem a důvodem k opakovanému návratu. Naší snahou je, aby si žáci uvědomili, že návštěva u nás nemusí být nudnou ztrátou času, ale naopak může být poutavou a příjemnou zkušeností.

Připravené programy navazují na rámcové vzdělávací programy, pracují s metodami projektového vyučování, zážitkovými formami výuky a neformálním způsobem přispívají k osvojení probíraného tématu.

Vyberte si konkrétní program a rezervujte si termín návštěvy. Pište na borusikova@kvmuz.cz nebo volejte na 353 223 125, 734 266 642. Délka výukových programů je přibližně 45 min, s prohlídkou muzea pak dvě výukové hodiny.


Pracovní listy k jednotlivým tématům jsou ke stažení ZDE

Programy v muzeu

Programy v terénu

Dotazník pro učitele

Semináře pro pedagogy

 • Seminář Práce s výukovým kurzem 2. října 2014 od 14 hodin – Seznámí pedagogy jak pracovat s online kurzem v návaznosti na výukové programy v muzeu a jak pracovat s výukovými programy v terénu. Termín a program semináře bude uveden v aktualitách na úvodní stránce.

 • Seminář Výukové programy 24.6.2014 od 14 hodin – seznámí pedagogy s nabídkou výukových programů v muzeu a s dalšími aktivitami v rámci projektu.

  • 1. Prezentace výukových programů na dotykových obrazovkách
  • 2. Prezentace webových stránek k projektu
  • 3. Seznámení s dalšími aktivitami projektu
  • 4. Časový harmonogram projektu Učíme se v muzeu
  • 5. Diskuze zejména k aplikacím na dotykových obrazovkách

  Na seminář se přihlašujte na e-mail borusikova@kvmuz.cz

Loga

Ve spolupráci s Muzeem Karlovy Vary vytvořilo © EDU 2000 s.r.o., všechna práva vyhrazena.